Naše konopné textílie

Úvod O konopeNaše konopné textílie

Ekologické pestovanie - Konope je pestované organicky, kde sa nepoužívajú žiadne umelé chemické látky ani hnojivá. Rastie dobre aj bez použitia pesticídov a herbicídov, na rozdiel od bavlny ( ak nejde o bio-bavlnu ), ktorá si vyžaduje obrovské množstvo chemických látok, ktoré sú škodlivé pre človeka aj životné prostredie. Produkcia bavlny spotrebuje formou postrekov až 50 % pesticídov na celom svete. Konope je životné prostredie, obnoviteľný, opakovane použiteľný a recyklovateľný zdroj.


Ekologické spracovanie - Pri výrobe zdravého, organického oblečenia, pestovanie je len polovica celého cyklu.  Spracovanie vlákien do tkaniny a tkaniny do oblečenia by malo byť tiež vykonané pomocou procesov, ktoré sú zdravé pre jednotlivca, životné prostredie a spoločnosť. Väčšina výrobcov po celom svete ale používa moderné metódy, ktoré sa spoliehajú na chemické procesy, pretože sú rýchlejšie, menej náročné na pracovnú silu, a preto lacnejšie.

Výrobcovia konopných látok, ktoré používame my pri našej výrobe, zostali verní tradícii ich krajiny a ich cieľom je stať sa výrobcom z najviac ekologicky šetrných európskych konopných textílii. V Rumunsku sú konopné látky tkané už niekoľko tisícročí. Tradičné metódy sa vyvíjali v priebehu storočí, ale procesy zostali šetrné k životnému prostrediu aj pre používateľa, vďaka zachovaniu mechanických metód na rozdiel od použitia tých chemických. Tradičné mechanické spracovateľské metódy, horúca voda a vzduch je jediné, čo bolo použité pri výrobe týchto úžasných textílií. Tento prístup k spracovaniu zaručuje vysokú kvalitu a nezávadnosť materiálov, ktoré sú tak vhodné a odporúčané aj pre ľudí s vysokou citlivosťou na chemické látky, alergiami, alebo ekzémom. 


Ekologické farbenie a mäkčenie - Aj farbenie a mäkčenie konopných látok našich dodávateľov prebieha ekologickými metódami. Vo výrobe sa používajú len rastlinné farbivá, ktoré sa viažu priamo na molekuly konopných vlákien kovalentnou väzbou. Všetky farby používané vo výrobných procesoch sú ekologicky certifikované a splňujú prísne ekologické štandardy. Boli vyvinuté v laboratóriách švajčiarskej spoločnosti The Swiss laboratories of Bezema. Neobsahujú ťažké kovy ani žiadne toxické látky. 

Špeciálne farbivá reagujú priamo na vlákno a farby sú preto jasnejšie, výraznejšie a majú vynikajúce stálofarebné vlastnosti. Dôvodom je proces, v ktorom sa molekula farbiva priamo spája s molekulou vlákna. Aj vďaka tomu vzniká veľmi málo zvyškového farbiva, ktoré by inak skončilo v odpadových vodách pri procese farbenia a neskôr pri praní zákazníkom.

 

Rozdiel medzi spracovaním konope chemickými a biologickými metódami je aj v samotnom výsledku. Konopná látka vyrobená biologickými procesmi je jemnejšia, príjemnejšia na dotyk, ma vynikajúcu stálosť farieb, je trvanlivejšia a omnoho kvalitnejšia.

 

 • Konopné vlákno je jedným z najdlhších, najpevnejších a najodolnejších prírodných textilných vlákien.
 • konopná tkanina nám poskytuje teplo a mäkkosť prírodných textílii a zároveň ponúka trvanlivosť a pevnosť, akú len zriedka nájdeme u iných materiáloch.
 • je silná, drží tvar a je vysoko odolná voči treniu a ťahu.
 • kvalitné, bez chémie spracované konopné vlákno zadržiava vzduch, vďaka čomu Vás tkanina v lete chladí a v zime hreje.
 • látka ma vysokú savosť, mimoriadne dobre odvádza pot z tela.
 • ma vynikajúcu stálosť farieb.
 • vďaka svojej štruktúre a čistote je konopná látka mimoriadne vhodná aj pre ľudí s citlivou pokožkou a ekzémami. Pokožku nijako nedráždi a je prirodzene hypoalergénna.
 • jej antiseptické vlastnosti tlmia kožné plesňové ochorenia a sú vhodné aj pre alergikov.
 • mnohé zdroje uvádzajú, že dokáže odfiltrovať až 100% UV žiarenia.
 • ma vysokú odolnosť voči teplu.
 • obsah kyslíka v samotnom konopnom vlákne nedovoľuje tvorenie anaeróbnych baktérii. Potraviny zabalené do konopného plátna zostávajú až dva krát dlhšie čerstvé.
 • v dôsledku chýbajúcich bielkovín je výrobok z konopnej látky prirodzene chránený pred napadnutím moľami.
 • konope ľahko integruje iné vlákna, a kombináciou napríklad s hodvábom vytvára úžasný materiál vhodný aj pre tých najnáročnejších módnych dizajnérov.
Copyright 2014 - 2022 © HEMP products - konopné produkty
maxinfo.sk Tovar.sk - porovnanie cien www pesiazona.sk Najnakup.sk Porovnanie cien na Pricemania.sk Ceny.Odpadneš.sk katalóg stránok